Сторінки

Освітній процес

Бісероплетіння достатньо складне та кропітке заняття, воно потребує уваги, охайності, вимагає тонкого розуміння краси, витонченого смаку, майстерності, терпіння, фантазії, сприяє образному мисленню.
У сучасних умовах бісероплетіння є надзвичайно популярним видом декоративно-ужиткового мистецтва, який активно відроджується і розвивається. Заняття бісероплетінням є не тільки бажаним, але й корисним і важливим у всебічному розвитку дітей.
Навчання в гуртку інтегрує знання гуртківців з історії, математики, народознавства, креслення, образотворчого мистецтва. Основний матеріалом, який використовується для роботи на гуртку - це бісер. Поступово учні вчаться визначати його якість і придатність до різних технік виконання. У виробах широко застосовуються намистини, лелітки. На заняттях особлива увага приділяється вивченню й дотриманню правил  безпеки життєдіяльності, правильному поводженню з ріжучими інструментами, голками.
Заняття в гуртку розвивають у дітей творчі здібності, уяву, пам'ять, спонукають творити, фантазувати. В гуртку «Бісероплетіння» вихованці засвоюють різні прийоми низання та вишивки бісером. Учні знайомляться з термінами, вчаться працювати за схемами, самостійно підбирати кольори для виробів, знають які сполучення і контрасти гармонійні у поєднанні. Кожний виріб дає дитині можливість проявити свій смак, фантазію, охайність. На заняттях гуртка вихованці використовують знання, отримані на уроках малювання, народознавства.
Для розширення світогляду вихованців проводяться екскурсії в музеї, на виставки творів народного мистецтва, зустрічі з майстрами бісероплетіння,  пізнавально-ігрові програми, конкурси тощо.
Протягом кожного навчального року з дітьми проводяться бесіди з історії України, українського декоративно-ужиткового мистецтва і, зокрема, бісероплетіння, бесіди про культуру й традиції наших предків, перспективи розвитку сучасного декоративно-ужиткового мистецтва.
Навчання в гуртку "Бісероплетіння"  сприяє розвитку дрібної моторики м'язів рук у дітей, розвитку творчої фантазії, логічного мислення, зорової пам'яті, формує потребу створювати гарні і неповторні речі, розвиває вміння бачити красу у природі, в людях, у довкіллі, виховує самостійність, старанність, а також залучає дітей до традицій українського народу.





 




Немає коментарів:

Дописати коментар

 Увага! 28 листопада 2023 року, в зв'язку з погодними умовами, ми будемо працювати дистанційно.  Перейдіть на сторінку "Дистанційне...