Сторінки

Поради батькам

21.04.2020

У ЧАС КАРАНТИНУ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ САМИХ ВДОМА І СПІЛКУЙТЕСЬ ІЗ НИМИ.

 Діти дуже емоційно прив’язані до батьків, тож не впадайте в паніку щодо коронавірусу і  пояснюйте усе малечі.

Діти дошкільного і середнього віку мусять лишатись з дорослим

Якщо йдеться про дитину дошкільного віку, то вона не може залишатися сама. Так само дитина середнього шкільного віку не може доглядати дошкільнятко. У неї ще не сформована відповідальність, а увага може відволіктись на якусь забавку і буде втрачено контроль за малечею.

Взагалі малих дітей навіть небезпечно лишати самих. Їм в будь-який момент може стати нудно – і тоді вони можуть взятись до якихось заборонених предметів чи занять.

Єдина адекватна порада у такій ситуації – знайти дорослу людину з числа рідних, чи знайомих, яка могла б доглянути дитину.

Перевірте дітей на відповідальність і залиште їм цікаві завдання

Якщо ж доведеться залишати вже старшу дитину саму, то тут батьки повинні розуміти, на скільки дитина вміє сама себе зайняти. Якщо у неї ще немає такої здатності, тоді вона ще не підросла і не можна її залишати. Якщо ж вже достатньо розвинута – то в сучасному світі у дітей достатньо розваг.

Крім того, дитині треба дати якісь завдання (помити посуд, попилесосити, підлити квіти). Навіть, якщо вона не захоче зробити цього, то буде відчувати цей обов’язок і він буде червоною ниткою проходити через її день. До того ж, завдання будуть підштовхувати до того, що діти шукатимуть альтернативні заняття, щоби не виконувати цих обов’язків. У цьому головне, щоби у дітей було відчуття наповненості, значимості дня, відчуття якихось перемог, щоби їх потім похвалили за щось.

 Тижні чи місяць - це доволі багато, якщо дитину весь час тримати на карантині. Все ж для неї - це стрес, бо вона буде переважно перебувати у замкнутому просторі і з купою обмежень.

Тому дітей  треба виводити гуляти, де не має великого скупчення людей

Добре зважте чи брати дітей з собою на роботу

Все залежить від виду роботи батьків. Якщо це людне місце, до того ж добирання громадським транспортом – то це ще гірше, ніж школа. Звісно, якщо є окремий кабінет, простір та умови для розваг – то можна звісно ж.

Але слід пам’ятати, що дитина постійно буде вимагати уваги до себе. І треба добре зважити, чи така можливість буде.

06.04.2020

Карантин -  це випробування для дітей та батьків. Вимушений карантин змушує багатьох проводити багато часу вдома. Перебуваючи у чотирьох стінах, ми можемо провести цей час з користю, не наражаючи на небезпеку себе та своїх дітей.

ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ:

Створіть "робочий" розклад дитині.

Перш за все, дитина повинна притримуватися певного "робочого" графіку. Його необхідно розробити з урахування карантину. Попередній режим дня не підходить, оскільки немає щоденних відвідувань школи та гуртків. Ця тема дуже актуальна та гостра.

Психологи рекомендують розписати справи на усі тижні карантину.

Дотримуйтесь режиму сну.

Обов’язково треба дотримуватися режиму сну, тому що потім дитині буде набагато складніше прилаштуватися до щоденного ритму.

Нагадайте правила безпеки.

Якщо діти шкільного віку залишаються вдома без дорослих, психолог радить нагадати правила безпеки вдома. Зокрема, карантином можуть скористатися шахраї і ходити по домівках, де сидять діти самі.

Придумайте для дитини заняття. 

Щоб дитина не заважала працювати "з дому" чи займатися хатніми справами, їй теж треба вигадати зайняття.

Правдиво поясніть дитині причини карантину.

Експерти з виховання дітей категорично не рекомендує брехати дитині чи прикрашати ситуацію.

Одні правила для всієї родини.

Психолог розповідає, що лаяти дитину за будь-що не варто. Краще пояснювати ситуацію. Якщо ж від дитини вимагається виконання певних правил, то ці правила мають бути загальними для всієї сім’ї. Їх мають дотримуватися усі.

"Виховання – це дуже відповідальна робота. Те, що ми вкладаємо в дітей до 14 років, такими вони й будуть у дорослому житті. Самооцінка дитини формується ще у віці 10-12 років.  Діти дивляться на нашу поведінку, і вони такими самими будуть у дорослому житті»

Вірус мине, карантин завершиться. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!


16.03.2020
 Інформація із сайту:  Центр громадського здоров'я МОЗ України (https://phc.org.ua)

COVID-19 І ГРИП: ЩО МІЖ НИМИ СПІЛЬНОГО І ВІДМІННОГО

Що спільного?
Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.
Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку.
Що відмінного?
Грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірусна інфекція.
Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.
Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.
Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.
Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.
Симптоми COVID-19 і грипу
Фахівці припускають, що 80% випадків коронавірусної інфекції COVID-19 мають легкий чи безсимптомний перебіг, 15% є тяжкими і вимагають кисневої терапії, а 5% є критичними випадками, які потребують штучної вентиляції легень. Ці важкі й критичні випадки COVID-19 серйозніші, ніж під час грипу.
Найбільш схильні до ризику тяжкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом.
Щодо COVID-19, то, згідно із дослідженнями, старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.
Летальність COVID-19 і грипу
Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.
Істинні показники смертності від COVID-19 достеменно не відомі, адже на їх визначення потрібно більше часу. Наявні дані показують лише приблизне співвідношення щодо смертності (кількість звітованих смертей поділена на кількість звітованих випадків), що складає від 3% до 4%.
Для сезонного грипу летальність зазвичай нижча 0,1%.
Захист від COVID-19 і грипу
Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.
Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень.
Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2.
Медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.
Пам’ятайте! Звичайне миття рук захищає не лише від нової коронавірусної інфекції COVID-19, а й від інших небезпечних захворювань.
Як захистити себе:
  • мийте руки 20–40 теплою водою з милом чи обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%;
  • уникайте близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);
  • не торкайтеся обличчя, зокрема очей, носа і рота;
  • термічно обробляйте продукти (особливо м’ясо, його субпродукти і яйця);
  • у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

    


ЯК НАШІ УЛЮБЛЕНІ ЗАНЯТТЯ ВПЛИВАЮТЬ НА ОРГАНІЗМ

    Рукоділля – це не просто процес створення нової унікальної речі, а й те, що приносить нам радість від реалізації власного творчого потенціалу. Працюючи руками, ми заспокоюємось, врівноважуємось та переживаємо виключно позитивні емоції. Ви, мабуть, неодноразово чули про чудовий психотерапевтичний ефект від заняття улюбленим вишиванням, в’язанням чи бісероплетінням. Але чи знаєте ви, що ваше що ваше хобі здатне реально покращити й фізичний стан здоров’я?

    Ще в ІІ ст. до нашої ери древні китайці знали, що рухи руками можуть активно впливати на розвиток головного мозку, гармонізувати тіло й розум, покращувати пам’ять. Пояснюється це тим, що на кінчиках пальців знаходиться багато рефлекторних точок, що подають імпульси до центральної нервової системи. Взаємодіючи з цими точками, кожна з яких відповідає за окремий внутрішній орган, можна вливати на функціонування всього організму. А рукоділля якраз і виконує роль міні-масажу, що дуже корисно для людини.

     Крім того, що різні види рукоділля здатні зняти стрес, покращити дрібну моторику рук та відновити біоритми організму, кожен з них має специфічний вплив та стан людини, а саме:



- Вишивання вручну лікує головні болі, шум у вухах, розумову відсталість, запальні захворювання статевої системи, професійні захворювання рук та ніг, хвороби сечовивідної, кровоносної та лімфатичної систем. Також вважається, що вишивання захищає від зовнішнього негативу та знімає вроки.
- Вишивання на машинці лікує захворювання органів слуху, травми черепа та наслідки струсу мозку, а також допомагає покращити інтуїцію.
- Різьба та розпис по дереву лікує близорукість, гастрит, порушення вестибулярного апарату, допомагає боротися з алергічними дерматитами, травмами, гематомами.
- Шиття найбільше впливає на очі, руки і мозок. Лікує хвороби серця, нормалізує тиск, полегшує головні болі, знімає шок та безсоння, покращує склад крові.
- Макраме лікує хвороби нирок та серця, знімає нервове напруження, шлункові болі, спазми м’язів, а також допомагає боротися з сонливістю та гормональними порушеннями. Є й протипоказання: макраме не рекомендовано для людей з чутливою шкірою та поганим згортанням крові.
- Бісероплетіння лікує безсоння, головні та зубні болі, порушення обміну речовин, захворювання дихальних шляхів.
- В’язання на спицях лікує серцево-судинні хвороби, розлади травлення, головні та зубні болі, хвороби нервової системи, а також допомагає пережити потрясіння та вийти з депресії.

- В’язання гачком лікує кардіологічні захворювання, склероз, хвороби нирок та печінки, підвищену втомлюваність, остеохондрози. Допомагає позбавитись болю від старих травм.
    Люди, які знаходять час для творчості, не лише щасливіші, а й живуть довше! Тож відтепер, займаючись своїм улюбленим хобі, можете бути певні – ви покращуєте не тільки свій настрій, а й здоров’я!


Як виростити дітей ввічливими


   Найдорожче, що є у батьків - це їхні діти. Від самого народження дорослі намагаються виростити гарну, творчу особистість, яка б змогла не лише адаптуватись до соціуму, а й знайти свою нішу у суспільстві. А чи замислювались ви звідки беруться дорослі хами? Напевно, такими їх виховали батьки. Але гарним манерам можна навчити, якщо бути послідовними і терплячими. 
   Якщо ви не хочете виховати дітей грубіянами: 
1. Перестаньте їх боятися. Не панікуйте, коли ваша дитина вередує. Не намагайтесь виконати будь-яке її бажання, це формує у неї невірні уявлення. Вона звикає до істерик і сліз як до способу домогтися свого. Звичайно, іноді побалувати дитину приємно, але не перестарайтеся. Задумайтеся, чи не надаєте ви своїм дітям незаслужені привілеї. Це часто відбувається, коли батьки задовольняють будь-яку забаганку, щоб заслужити визнання і любов, або прагнуть дати дітям те, чого не мали в дитинстві. Навчіть їх різниці між «я хочу» і «потрібно». 
2. Перестаньте їх виправдовувати. Не варто применшувати роль поганої поведінки. Не треба виправдовувати істерики фразами типу «всі діти такі» — це лише зміцнить у дитини думку, що вона все робить правильно. Чим довше ви терпите, тим складніше буде припинити шукати виправдання поганої поведінки. Встановіть дисципліну, засновану на любові: приділяйте увагу правилам, манерам і справам, але не забувайте і про потреби дітей. Пам’ятайте: ваша задача — задовольняти їхні потреби, але й приборкувати їх бажання. 
3. Не забороняйте іншим робити їм зауваження. Раніше вважалося нормальним, що вчителі та інші дорослі відчитують неслухняних дітей, але тепер це не вітається. Багато матерів вважають за краще виховувати своїх дітей, не втручаючись у життя інших. Дозвольте іншим дорослим відчитувати вашу дитини (в розумних межах, звичайно). Наприклад, якщо вона погано поводиться на уроці, вчителька має право зробити їй зауваження. Встановіть з нею контакт, і вона допоможе вам слідкувати за поведінкою і манерами дитини в школі. 
4. Припиніть  балувати дітей. Щодня задавайтеся питанням: чому я хочу навчити свою дитину? Допомагаю я їй набути навичок та вміння, необхідних для повноцінного функціонування у дорослому житті? Наприклад, даючи їй гроші, задумайтеся: чи навчаєте ви їх поваги, дисциплінованості, відповідальності і відкладеної винагороди? Цього неможливо навчити, якщо завжди давати їм те, що вони хочуть. 
5. Перестаньте спрощувати їм життя. Жодні батьки не хочуть ускладнювати життя дітей, але іноді корисно привчити їх до праці і терпіння. Простий приклад: ви сидите в ресторані, і дитина починає соватися від нудьги. Не варто відразу давати їй планшет, щоб вона відвернулася і залишила вас у спокої. Навчіть її терпіти і придумувати розваги без допомоги гаджетів. Ще один спосіб навчити дитину цінувати працю — просити її допомогти в хатніх справах. Якщо дитина мріє — це прекрасно, але підкресліть, що амбіції нічого не варті без праці. 
  Вірте у своїх дітей, будьте з ними чесні, завжди приходьте на допомогу — і вони виростуть впевненими і слухняними не з страху, а з поваги, на якій будуються по-справжньому хороші манери.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Увага! 28 листопада 2023 року, в зв'язку з погодними умовами, ми будемо працювати дистанційно.  Перейдіть на сторінку "Дистанційне...